Prečo je darovanie také dôležité ?

Prečo je darovanie také dôležité ?
22 May, 2019

Dar je istým druhom dorozumenia medzi darcom a obdarovaným.

Jeho zmyslom je priniesť radosť. Obdarovanie rodinných príslušníkov, kamarátov či kolegov je neodmysliteľnou súčasťou života.

Darčekom vyjadrujeme svoj záujem o danú osobu, oceňujeme jej prácu a prejavujeme náklonnosť či vďačnosť. Dobre zvolený darček dokáže urobiť mnoho.Pri výbere darčeka by sme nemali myslieť len na to, čo sa páči nám. Darček by sa nemal páčiť len darcovi, ale najmä obdarovanému. Skúste si prv predstaviť reakciu obdarovaného, keď si rozbalí darček od vás. Dobré je brať do úvahy životný štýl človeka, jeho záľuby, želania a sny.

Je to športový alebo skôr kaviarenský typ ? Myslite na to, že každý človek je iný. Všetko súvisí hlavne s jeho životným štýlom a hodnotami, ktoré v živote vyznáva.

Ukazuje sa, že peňažná hodnota darčeka nie je až tak dôležitá. Oveľa dôležitejšia je osobitosť daru, ktorým vyjadrujete svoj vzťah k obdarovanému. Jeden z najväčších amerických psychológov John Dewey povedal, že najsilnejšou ľudskou pohnútkou je túžba byť dôležitý.

Dávaním darčekov v podstate dávate človeku najavo, že je pre vás dôležitý!


Aký darček kúpiť človeku, ktorý už má všetko ?


Existujú ľudia, ktorí už netúžia po materiálnych veciach, pretože sa vo svojom živote dostali do bodu, kedy majú všetko o čom kedy snívali. Obdarovať ich sa môže zdať ako poriadny oriešok.

Potešiť ich však viete zaujímavým darčekom v podobe nevšedného produktu, chutnej nátierky či kvalitnej ručne robenej čokolády.Takže hor sa do obdarovávania ! Veď je to také krásne !Danka

Tím darčekové krabičky DaDa