Ako dostať výdavky za darčeky pod kontrolu ?

Ako dostať výdavky za darčeky pod kontrolu ?
13 August, 2019

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko počas jedného roka, a to odhliadnuc od Vianoc, miniete na darčeky?
Pýtate sa na darčeky pre koho?
Ak máte to šťastie/nešťastie mať po svojom boku partnera či manžela, tak by mal byť vo vašom zozname obdarovávaných na prvom mieste. Ale no, čo si budeme nahovárať? Na prvom mieste ste samozrejme vy! Pretože nie je väčšej radosti, ako obdarovať človeka, ktorý si to skutočne zaslúži, že? :)Ďalšími na zozname by mali byť členovia vašej najbližšej rodiny. Ako iste viete, rodinu si nevyberáte. Aj keď svoju staršiu sestru v kútiku duše nenávidíte, pretože vám vždy zjedla všetky sladkosti z Mikuláša a vďaka bohatému manželovi chodí 5-krát do roka na dovolenku, no vám zo zásady k sviatku daruje prípravok proti celulitíde, aj tak jej vždy nejaký ten darček kúpite. Veď nie ste závistlivá.:)


Špeciálnymi prijímateľmi darov sú vaša mama a otec. Ona nikdy nič nepotrebuje a on nevie, čo by chcel. Radosť obdarovávať!


Najneobľúbenejšia kategória oslávencov sú určite kolegovia. A to nie preto, že by ste ich nemali radi, to nie. Ale prečo ich je toľko?! Čo ste komu preboha urobili, že musíte pracovať v kolektíve tridsiatich ľudí? Veď to má každý týždeň sviatok niekto z nich. Ivana narodeniny, Peter meniny, Zuzana svadbu,... No ale keďže nechcete rozbíjať kolektív, tak sa na tú 30 eurovú kyticu, ktorá do 3 dní zvädne, poskladáte.


Ďalšou kapitolou sú kamaráti. Nesmiete zabudnúť kúpiť darček k narodeninám pre Luciu. Je to vaša najlepšia kamarátka už od základnej školy. Taktiež Tina, aj keď ju poznáte o niečo kratšie a vždy ste jej závideli bezchybný chrup a dekolt ala Pamela Anderson. 


Kto by nepoznal takzvané „ďakovné“? Tieto darčeky veľakrát pomôžu veci urýchliť, či zjednodušiť. Lekár, úradníčka, právnik, triedna učiteľka vášho syna. Aj to je položka, ktorá občas odkrojí z vášho rozpočtu.

Nezabudli ste na niekoho ? Túto bytosť by väčšina žien vymazala z povrchu zemského. Svokra! Bohužiaľ, aj tá máva narodeniny a meniny. A hoci ste pri vyberaní darčeka pre vašu druhú „mamičku“ opakovane v pokušení darovať jej vstupenku na sabat čarodejníc, nakoniec sa ovládnete a darček jej kúpite. Pokoj a mier v rodine je nadovšetko. :)


Keď to zrátame, suma sumárum kupujeme každý rok mnoho darčekov. Skutočná čiastka je v podstate nespočítateľná, no pohybuje sa rádovo v stovkách, niekedy tisíckach eur.Ako dostať vaše výdavky za darčeky pod kontrolu ?


Vyberajte uvážene a dopredu si stanovte sumu, ktorú ste ochotná a schopná na darček minúť. Tiež berte do úvahy, komu darček kupujete. Ak obdarovaného dobre poznáte, určite viete, či si potrpí na drahé alebo skôr originálne dary.


V dnešnej dobe, kedy sme presýtení všetkým tým konzumom okolo nás, čím ďalej, tým viac vedia potešiť maličkosti. Oveľa dôležitejšia ako hodnota daru je jeho osobitosť.
Je váš partner milovník kávy? Obdarujte ho darčekovou krabičkou s výnimočnou kávou.

Má vaša kamarátka či mamka slabosť pre čokoládu? Čo tak darčeková krabička plná lahodných čokolád ?


Sľubujem, že s našimi darčekovými krabičkami nešliapnete vedľa a nevybielite ani váš bankový účet.
Danka

Tím darčekové krabičky DaDa